hdr
google plus link

29.12.2015

 

Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego ogłasza V edycję Konkursu o Nagrodę Naukową Fundacji UŁ.

Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia naukowe w zakresie:

  • nauk humanistycznych
  • nauk przyrodniczych i geograficznych
  • nauk społecznych
  • nauk ścisłych
  • pracownikom Uniwersytetu Łódzkiego, którzy w dniu zamknięcia naboru do danej edycji konkursu nie ukończyli 35 roku życia,
  • uczestnikom studiów doktoranckich Uniwersytetu Łódzkiego.

Pula nagród w IV edycji Konkursu o Nagrodę Naukową Fundacji UŁ wynosi 20.000 złotych brutto.

Oznacza to możliwość przyznania ośmiu nagród po 2.500 zł brutto.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 30 kwietnia 2016 roku.


23.12.2015

Serdeczne życzenia wielu radosnych chwil
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszystkiego co najlepsze
w każdym dniu nadchodzącego
Nowego 2016 roku
życzą
Zarząd i Pracownicy
Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego.

 


16.12.2015

Konferencja "Suyanggae and Her Neighbours".

W dniach 1 - 8 listopada 2015 roku odbyła się konferencja z cyklu "Suyanggae and Her Neighbours".

Szczegóły i galeria z konferencji znajdują się tutaj.

 


12.11.2015

 


06.11.2015

            I edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską w roku akademickim 2014/2015 została rozstrzygnięta.

            Wszystkim laureatom gratulujemy.

 


15.10.2015

Konkurs na najlepszą pracę magisterską.

            Dziś upływa termin składania wniosków wraz z całą dokumentacją w Dziekanatach.

 


14.10.2015

Z okazji Dnia Nauczyciela 
wszystkim Nauczycielom Akademickim
pomyślności oraz spełnienia wszelkich planów zawodowych
życzy
Zarząd oraz Pracownicy 
Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego

 


25.08.2015

Konkurs

            Fundacja UŁ ogłasza I edycję Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską w roku akademickim 2014/2015.

 


31.07.2015

Fundusz Absolwentów UŁ.

            W porozumieniu z Uniwersytetem Łódzkim Zarząd Fundacji UŁ tworzy fundusz zwany "Fundusz Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego", z którego będą finansowane nagrody w konkursie "Najlepsza Praca Magisterska".

 


01.07.2015

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

            W dniach 2-4 marca 2016 roku w Łodzi, Katedry Filologii Romańskiej, Oświecenia i Literatury Stosowanej oraz Instytut Filologii Polskiej organizują międzynarodową konferencję naukową "Być w mniejszości, być mniejszością".

 


26.05.2015

The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition - RELACJA

            W dniach 5 – 11 kwietnia drużyna Uniwersytetu Łódzkiego reprezentowała nasz kraj w finałach 56 edycji konkursu The Phillip C. Jessup International Law Moot Court w Waszyngtonie, do których awansowała pierwszy raz w historii Uniwersytetu Łódzkiego po wygranej w rozgrywkach krajowych.

W sumie nasza drużyna rozegrała cztery mecze, dwa z nich wygrała. Jednak ze względu na nieco słabsze oceny uzyskane z części pisemnej konkursu w ostatecznej klasyfikacji przewagę uzyskała tylko nad Uniwersytetem z Ankary. Wynik ten niestety nie pozwolił awansować do grona najlepszych 32 drużyn, które w dalszych rozgrywkach walczyły o zwycięstwo. W gronie najlepszych znalazły się drużyny z państw od lat odnoszących sukcesy w tym najbardziej prestiżowym konkursie prawa międzynarodowego - Australii, Stanów Zjednoczonych czy Singapuru. Tegoroczna edycja obfitowała w pewne niespodzianki. Sporym zaskoczeniem był świetny wynik Uniwersytetu z Santiago de Chile, który ostatecznie zajął drugie miejsce po znakomitym finale rozegranym z Uniwersytetem z Sydney.

Konkurs był świetną okazją do integracji studentów, udziału w seminariach i spotkaniach dotyczących ścieżki kariery związanej z prawem międzynarodowym. Podczas parady i balu "Go Nation" studenci mieli okazję zaprezentować nasz kraj, region i uczelnię. Integracja ze środowiskiem zaowocowała też decyzją o przystąpieniu do ILSA Stowarzyszenia Studentów Prawa Międzynarodowego. Wydział Prawa i Administracji uczestniczy w konkursach typu moot court zaledwie od kilku lat, ale ostatnie sukcesy na szczeblu krajowym pokazują, że nasi studenci mają szanse na to, aby i w dalszych etapach osiągać znakomite wyniki.

Jako że był to pierwszy finał, w jakim drużyna Uniwersytetu Łódzkiego wzięła udział, wyjazd był też okazją to wielu wartościowych obserwacji, które miejmy nadzieję – pozwolą powalczyć o podium w przyszłym roku. Wyjazd sfinansowany został przez Uniwersytet Łódzki oraz dwie kancelarie: White & Case i Clifford Chance, a także Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 

 


22.05.2015

III Ogólnopolska Konferencja "Mikrobiologia w Medycynie, Przemyśle i Ochronie Środowiska."

 


10.05.2015

             W dniu 25 maja 2015 roku o godzinie 9:00 na Uroczystym Posiedzeniu Senatu w Auli Wacława Szuberta przy ulicy Lindelya 5 odbędzie się wręczenie nagród laureatom IV edycji Konkursu Naukowego Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego.

 


30.04.2015

IV edycja konkursu o Nagrodę Naukową Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego została rozstrzygnięta.

 


20.04.2015

Biuro Fundacji UŁ zostało przeniesione na ul. Franciszkańską 1/5,  pok. 215.

 


12.03.2015

            W dniu 11 marca 2015 roku w siedzibie Fundacji UŁ, Prezes Zarządu Wiesław Krystyańczuk w obecności Kanclerza UŁ Jarosława Grabarczyka przekazał na ręce Dyrektor Centrum Obsługi Studenta UŁ Anny Felisiak sprzęt sportowy dla studentów osiedla akademickiego Uniwersytetu Łódzkiego.

            


16.02.2015

            W dniach 10 – 11 lutego br. zespół studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w składzie: Bartłomiej Bednarowicz, Maciej Nowak, Mateusz Podhalicz, Rafał Sokół i Patrycja Woźniak zwyciężył w rundzie krajowej 56 edycji The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition pokonując w finale reprezentację Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekunami drużyny są dr Joanna Połatyńska, dr Marek Wasiński oraz mgr Anna Głogowska-Balcerzak z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i  Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

            The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition jest najbardziej prestiżowym konkursem skierowanym do studentów zainteresowanych prawem międzynarodowym, który organizowany jest od ponad 50 lat. Biorą w nim udział reprezentacje uczelni wyższych z ponad 100 państw z całego świata. Do triumfatorów poprzednich edycji należały m.in. Cambridge University, Columbia University, australijskie Queensland University oraz Singapore Management University. Sam konkurs polega na symulacji rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, w której poszczególne drużyny występują w rolach przedstawicieli procesowych dwóch państw stron sporu (odpowiednio Applicant i Respondent). Uczestnicy mają więc szansę zaprezentować nie tylko pogłębioną wiedzę z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, ale również niezbędne w przyszłej ścieżce kariery zdolności krasomówcze oraz sztukę argumentacji.

            Zwycięstwo nad drużynami pozostałych polskich uczelni, w tym nad Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Warszawskim oznacza, że drużyna Uniwersytetu Łódzkiego weźmie udział w finałach, które będą miały miejsce w Waszyngtonie w dniach 5 – 11 kwietnia 2015 r. Należy dodać, że reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego osiągnęła taki sukces po raz pierwszy w historii.

                                             

             


07.01.2015

Nowy Rok i nowa oferta.

Z przyjemnością przedstawiamy nową ofertę badań i ekspertyz Katedry Cytobiochemii dla firm. Szczegóły oferty są w zakładce Katedra Cytobiochemii.