hdr
google plus link

 

Raport

Zapraszamy do zapoznania się z raportem: Interakcje władz lokalnych w formacie 16+1. Wnioski dla Polski przygotowanego w ramach projektu: Wsparcie Wymiaru 
Samorządowego i Obywatelskiego Polskiej Polityki Zagranicznej 2018. 

Publikacja zrealizowana w ramach projektu: Wsparcie Wymiaru Samorządowego i Obywatelskiego Polskiej Polityki Zagranicznej 2018. Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

http://www.fundacjaul.pl/pliki-do-pobrania-pozostale-materialy

 


14.11.2018

DEBATA: Chiny - Europa Środkowa 16 + 1. Wnioski i szanse dla Polski.

               Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie: Chiny-Europa Środkowa 16+1. Wnioski i szanse dla Polski.

Spotkanie poprowadzą prof. Dominik Mierzejewski i dr Bartosz Kowalski z Ośrodka Spraw Azjatyckich UŁ.

 

Miejsce: Sala Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, ul. Składowa 43 (I piętro)

Data: 19 listopada 2018r. godzina 11:30

 

                Harmonogram debaty:

1. Chińska percepcja Europy Środkowej (państwa południa, strategiczne partnerstwa)

2. Relacje Chiny-Czechy (Praga-Pekin, Ye Jianming)

3. 16+1 w wymiarze lokalnym - instytucje, kanały kontaktu

4. Aktywność Bułgarii w formacie lokalnym 16+1 (czy model do nienaśladowania?)

5. Działania zewnętrzne prowincji Syczuan/ dalsza współpraca Łódzkiego z Syczuanem.

 

 


 

18.06.2018

VII edycji Konkursu o Nagrodę Naukową Fundacji UŁ za szczególne osiągnięcia w latach 2016 - 2017

                VII edycja Konkursu Naukowego Fundacji Uniwersytetu łódzkiego została rozstrzygnięta. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.


07.06.2018

The Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition (the 26th edition) – drużyna WPiA, po złożeniu przygotowanych w fazie pisemnej konkursu pism procesowych, zakwalifikowała się do udziału w European Regional Rounds 2018, które odbywały się dniach 20-25.05.2018 w Lizbonie. Dzięki udziałowi w towarzyszącym konkursowi sympozjum naukowym European Centre for Space Law i European Space Agency, poświęconym rozwojowi przemysłu kosmicznego łódzcy studenci będą mieli przedstawić Łódź jako miasto kreatywnych, młodych naukowców, odpowiadających na nowe wyzwania, nawiązując jednocześnie do powstających nowych kierunków studiów na łódzkich uczelniach (m.in. do osiągnięć swoich kolegów z Politechniki Łódzkiej w konkursach technologii kosmicznych). W The Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition (the 26th edition) drużyna WPiA zaprezentowała się bardzo dobrze, przegrywając jedynie rozprawę (tzw. mecz) z reprezentacją Białorusi, która ostatecznie zwyciężyła w całym konkursie.

 

 

 


01.05.2018

 

Zaledwie ponad miesiąc temu odbył się Wielki Finał IV edycji, a już przyszedł czas na kolejną edycję, której tematyką są chmury. Tym razem mamy aż 10 etapów miesięcznych, a po nich finał. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udział, czekamy na wasze zdjęcia. Na zwycięzców czekają nagrody i liczne niespodzianki. Śledźcie nasze strony na bieżąco przygotowaliśmy wiele niespodzianek.

 


19.04.2018

                 W dniach 1-7 kwietnia 2018 roku odbył się w Waszyngtonie Finał Światowy The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Konkurs polega na symulacji rozprawy (moot court) przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości i jest najstarszym oraz najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie.

               Każdego roku biorą w nim udział najlepsze szkoły prawa z ponad stu państw, np. Columbia University, Kings College of London oraz University of Singapore. Sędziami w toku rozpraw są m. in. sędziowie trybunałów międzynarodowych oraz sądów apelacyjnych USA.

W tegorocznej edycji Polskę reprezentowali studenci Wydziału Prawa i Administracji UŁ, którzy wcześniej pokonali Uniwersytet Jagielloński w Finale Narodowym.

 

                W Preliminary Rounds zajęliśmy 46 miejsce na 121 drużyn uczestniczących w Finale Światowym. Jest to najlepszy w historii rezultat osiągnięty przez polską szkołę prawa w tym konkursie. Biorąc pod uwagę, że w tegorocznej edycji brało udział łącznie ok. 730 zespołów (z których jedynie 121 awansowało do Finału Światowego) - znaczy to, że znaleźliśmy się w ekskluzywnym gronie "TOP 7%".

 

                W Waszyngtonie Polskę reprezentowali: Zuzanna Błażejewska, Katarzyna Diowksz, Bartłomiej Gerałt, Konrad Korzeniowski i Kacper Sypka. Opiekunami zespołu są prof. dr hab. Joanna Połatyńska i dr Marek Wasiński z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

 

 

 


08.04.2018

Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego jest realizatorem Projektu:

Udział Studentów Prawa i Administracji UŁ w prestiżowych, międzynarodowych konkursach studenckich typu moot court  (symulacja rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości).

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Łodzi „Zadanie publiczne „Łódź naukowa, Łódź akademicka 2018”.

Założeniem projektu jest promowanie Łodzi jako ośrodka praktycznego kształcenia studentów z zakresu prawa międzynarodowego poprzez umożliwienie studentom Uniwersytetu Łódzkiego czynnego udziału w rundach krajowych i międzynarodowych konkursów dla studentów prawa, polegających na symulacji rozprawy sądowej. Udział w międzynarodowych konkursach jest jednym z najbardziej medialnych sposobów promowania potencjału naukowego uczelni i miasta. Symulacja rozprawy sądowej to typ konkursu, który cieszy się ogromną popularnością na świecie ze względu na wysoki potencjał pozyskiwania kadr przez najważniejsze instytucje międzynarodowe i najważniejsze kancelarie prawne. Udział studentów Uniwersytetu Łódzkiego w takim wydarzeniu ma bezpośrednie przełożenie na rozpoznawalność Łodzi jako istotnego ośrodka naukowego. W bieżącym roku akademickim reprezentanci UŁ wywalczyli (drugi raz z rzędu) tytuł Mistrzów Polski w rundzie krajowej 59 edycji najbardziej prestiżowego konkursu tego typu na świecie, the Phillip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Rozgrywki finałowe będą okazją do zmierzenia się z najlepszymi uniwersytetami na świecie, także do wzięcia udziału w 112 dorocznym spotkaniu American Society of International Law, jednego z najstarszych prawniczych towarzystw naukowych na świecie. Jednocześnie studenci UŁ zakwalifikowali się po raz kolejny do Rundy Europejskiej the Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition. Konkurs jest powiązany z sympozjum naukowym European Centre for Space Law i European Space Agency, poświęconym rozwojowi przemysłu kosmicznego.

Dzięki udziałowi w konkursie organizowanym przez International Institute for Space Law łódzcy studenci będą mieli szansę przedstawić Łódź jako miasto kreatywnych młodych naukowców, odpowiadających na nowe wyzwania, nawiązując jednocześnie do powstających nowych kierunków studiów na łódzkich uczelniach.

Uczestnikami projektu będą studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

 


06.03.2018

WIELKI FINAŁ KONKURSU FOTO - IV EDYCJA,  ŚWIATOWY DZIEŃ METEOROLOGA

 


05.03.2018

Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego ogłasza VII edycję Konkursu o Nagrodę Naukową Fundacji UŁ.

              Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia naukowe  po jednej w każdym z czterech obszarów wiedzy:

  • nauk humanistycznych,
  • nauk przyrodniczych i geograficznych,
  • nauk społecznych,
  • nauk ścisłych,

młodemu naukowcowi, w tym doktorantowi, który w dniu zamknięcia naboru do konkursu nie ukończył 35 roku życia.

Pula nagród w VII edycji Konkursu o Nagrodę Naukową Fundacji UŁ wynosi 4.000 złotych netto.

Oznacza to możliwość przyznania czterech nagród po 1.000 zł netto.